Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/fs4/45/toispual/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/fs4/45/toispual/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/fs4/45/toispual/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Bryggman – seminaari 2018 - Toispual jokke ry
Ladataan Tapahtumat

Arkkitehtuuri ja kuvataide 8.–9.2.2018

Viidennen Bryggman-seminaarin aiheena on arkkitehtuuri ja kuvataide. Seminaarissa käsitellään arkkitehtuurin ja kuvataiteen yhteyttä eri näkökulmista – arkkitehtien, taiteilijoiden ja tutkijoiden puheenvuoroina. Seminaari avaa Bryggman-instituutin Arkkitehtuuri ja kuvataide – teemavuoden.

Kuvataide ja arkkitehtuuri ovat olleet usein vuorovaikutuksessa. Ne ovat vaikuttaneet toistensa kehitykseen. Rakennuksiin on usein yhdistetty taideteoksia, myös Turussa. Monet arkkitehdit ovat toimineet myös kuvataiteilijoina. Arkkitehtuuri on toiminut usein myös kuvataiteen innoittajana.

Seminaaripäivä to 8.2. on maksuton, mutta edellyttää ilmoittautumista info@bryggman.fi

Ekskursio on perjantaina 9.2.2018 klo 9.30–16 ja siitä peritään 20 € ekskursiomaksu, joka sisältää bussikuljetuksen, lounaan ja opastuksen.

> Katso tästä tarkemmat tiedot <

Jaa tämä muiden kanssa!

Go to Top